תוכן העניינים

סגירת מרפסת חורף/קיץ בשביל המשפחה 1# שלכם

סגירת מרפסת חורף קיץ

מזג האוויר במדינת ישראל משתנה מספר פעמים במהלך השנה. ברוב חודשי השנה חם והקיץ תופס פיקוד אולם בחודשים ספטמבר-אוקטובר ועד ינואר-פברואר אלו יהיו החודשים העיקריים של עונת הגשמים השנתית. בשל העובדה שארצנו קטנטונת מזג האוויר הנפלא הזה פוקד את כל האזורים השונים בארץ ואין אזור שנהנה רק מגשם או שמש במהלך השנה כולה. 

עובדה זו משפיעה על האופן שבו נרצה לסגור את המרפסת שלנו כדי שתתאים גם לחורף וגם לקיץ. סגירת מרפסת חורף/קיץ, מעבר לעבודת הצללה לגינה, תעשה על ידי אנשי מקצוע מנוסים שיודעים לבצע את העבודה במהירות ובמקצועיות וללא תקלות. 

כמו כן – כאשר מדובר במרפסת של דירה בבניין קומות אתם כמובן לא רוצים להסתכן בעצמכם בבניית הסוכך או הפרגולה שתסגור את המרפסת שלכם וכדאי להשאיר את זה לאנשי מקצוע כאמור.

מדוע כדאי לסגור את המרפסת מפני תנאי מזג האוויר השונים?

אחד הדברים המהנים ביותר בבית שלנו היא לנצל את המרפסת ולשבת בכיף ובנחת בה. חלק יושבים לעשן ולשתות קפה, חלק קוראים שם ספר, חלק נהנים לאכול במרפסת ארוחת בוקר, אחרים סתם רוצים להתאוורר וכאשר מדובר בבית קרקע כשיש גינה אז בכלל כיף לשבת במרפסת ולצפות בילדים משחקים להם בגינה. 

כדי ליהנות מכל הכיף הזה אנו צריכים לנטרל את ענייני מזג האוויר ואז נוכל לשבת בכיף במרפסת ללא חשש מהשמש הקופחת, האור הטבעי המוגזם או לסבול מהגשמים בחודשי החורף. פרגולה חזקה ואיכותית גם תשרוד רוחות חזקות ואפילו ברד.

אילו סוגים של סוככים ופרגולות ניתן לעשות לסגירת המרפסת חורף קיץ?

  • פרגולה אלומיניום – פרגולה העשויה מאלומיניום חזקה במיוחד, עמידה בפני תנאי מזג האוויר השונים. לא נפגמת מהשמש, מאפשרת חסימה מלאה של קרני השמש ואור השמש וכן הסוכך אינו מחליד מהגשם.
  • פרגולה בד קנבס – בד חזק ואטום המגיע בגודל שאנו רוצים בהתאמה אישית, בהתאם לעיצוב, הסגנון והצבעים שאנו רוצים. מדובר בבד חזק מאוד אך עם זאת בתנאי מזג אוויר קיצוניים כמו ברד או רוחות חזקות כפי שהיו בשנים האחרונות הוא עשוי להיהרס ולהיקרע.
  • פרגולה מעץ – ניתן לבנות פרגולה מקורות עץ אורן ומראה כפרי ומיוחד. לא אטום ב100% אבל ללא ספק יש אנשים רבים שמתחברים למראה האותנטי של העץ.
  • פרגולה חשמלית – מדובר בפרגולת מתקדמת ואיכותית שניתן להלביש עליה כמעט כל חומר גלם, למשל: אלומיניום, בד קנבס, יריעות PVC, פח ועוד. היתרון הגדול הוא פתיחה וסגירה של הפרגולה בהתאם לצרכים שלנו, לפי עונות השנה או ההעדפות שלנו. ניתן אפילו לווסת את התאורה בהתאם למרפסת שלנו ולפינת הישיבה שלנו.

שאלות ותשובות בנושא סגירת מרפסת חורף קיץ:

זה תלוי בסוג הפרגולה, גודל המרפסת, החברה המבצעת את העבודה ועוד. בגדול המחיר מתחיל מכמה מאות שקלים למ"ר ויכול להגיע גם ל1000-1200 ₪ למ"ר בהתאם לסוג הפרגולה.

העיקרון בין סוגי הפרגולות החשמליות השונות הוא זהה. על הקירות מתקינים מסגרת עם מסילות שבהן יושב הסוכך. זה יכול להיות מלוחות PVC, אלומיניום, עץ, בד קנבס וכו'. הרעיון הוא שיהיה אפשר לפתוח ולסגור את הפרגולה בלחיצת כפתור בין אם באמצעות שלט או כפתור המוטמע בקיר.

מרבית הפרגולות מגנות מפני קרינת השמש. ישנן פרגולות הפתוחות חלקית ומספקות צל מצד אחד אך לא חוסמות לגמרי את קרינת השמש. כמו כן ככל שהפרגולה תחסום באופן ישיר ומלא את השמש כך גם יהיה פחות חם לשבת תחת הפרגולה.

סגירת מרפסת חורף/קיץ