תוכן העניינים

וילון זכוכית למרפסת – להנות מהמרפסת בכל העונות

living room, sofa, couch

לא משנה אם אתם גרים בבית קרקע, דירה בבניין עם מרפסת רגילה או פנטהאוז עם מרפסת גדולה יותר על גג הבניין. סביר להניח שתרצו ליהנות מהמרפסת שלכם, לשבת בה בכל ימות השנה ולא רק בימי הקיץ החמימים. 

ייתכן ואתם מגלים במרפסת עציצים נחמדים, יש לכם פינת ישיבה נוחה וכל מה שאתם צריכים כדי לשבת בה בנחת, לנשום אוויר טוב וליהנות מהשקט. הבעיה היא בימים חמים או קרים מדי, בימים גשומים ובימים בהם יש רוחות חזקות שיכולות להעיף דברים במרפסת ובוודאי שגורמים לכך שלא נעים לשבת בה. 

הפתרון הטוב ביותר שאנו ב Gold Event נספק עם הצללה לגינה, הוא וילון זכוכית למרפסת שגם תעניק למרפסת שלכם מראה יוקרתי נהדר, גם תאפשר לכם לשבת בנחת ללא השפעה של חום, גשם או רוח וגם תוכלו ליהנות מהנוף.

מהו וילון זכוכית למרפסת?

וילון זכוכית למרפסת הוא בעצם ויטרינת זכוכית הסוגרת את המרפסת כמו קיר או כמה קירות המספקים סגירה, המורכבים מלוחות או יחידות זכוכית. יחידות הזכוכית הללו מגיעות בדרך כלל ברוחב של 80-100 ס"מ והן מגיעות ללא מסגרת (מלבד פס מסגרת למעלה ולמטה לצורך ההשחלה וההוזזה בתוך המסילות). 

קוראים לסגירה זו "וילון" מכיוון שהיחידות מותקנות על מסילה גדולה המורכבת מכמה שטחי מסילה ובכך מאפשרת פתיחה וסגירה של יחידות החלון באופן מלאי או חלקי בהתאם לרצון שלנו ובדומה לפעולה המתבצעת עם סגירה ופתיחה של וילון. גם כאשר המרפסת סגורה לגמרי, בשל העובדה שאין ליחידות הזכוכית מסגרת, המראה המתקל הוא של יחידת זכוכית אחידה ושקופה, כאשר אין מסגרות או עמודים תומכים המסתירים לנו את הנוף הנשקף מהן.

היתרונות של וילון זכוכית למרפסת:

  • אור טבעי – אחד היתרונות הגדולים ביותר הוא האפשרות לסגור את המרפסת לחלוטין ועדיין ליהנות מאור טבעי מלאי, במיוחד עם סגירת מרפסת.
  • נוף – בשל העובדה שאין מסגרות או עמודים תומכים על לוחות הזכוכית ניתן ליהנות מתצוגת נוף מלאה.
  • במידה ומדובר בבית קרקע עם גינה הרי שסגירת המרפסת מאפשרת לנו לשבת במרפסת ולהשגיח על הילדים או בעלי החיים שלנו המשחקים בגינה.
  • בידוד מזג אוויר – וילון זכוכית למרפסת עוזר לנו לבודד חום וקור ולכן נוכל לשבת במרפסת בנחת במהלך כל חודשי השנה.
  • עיצוב יוקרתי ומגוון – ניתן ליהנות מעיצוב יוקרתי או מגוון עיצובים נקיים ויפים של וילון הזכוכית. להטמיע מדבקות, לבחור בזכוכית חלבית או רגילה, לבחור בצבע אחר לזכוכית ועוד.
  • תוספת ביטחון – כנגד פורצים או בעלי חיים שונים המסתובבים בחוץ ויכולים להגיע דרך המרפסת.
  • קל לנקות ולתחזק את וילון הזכוכית.
  • ניתן לפרק ולהרכיב בקלות במידת הצורך.
  • אם נשברת יחידת זכוכית אחת ניתן לקנות יחידה נוספת מותאמת אישית ולתקן את הבעיה.
  • מחזיק מעמד לאורך שנים רבים.

שאלות ותשובות בנושא התקנת וילון זכוכית למרפסת:

הזכוכית עצמה אינה זולה במיוחד אולם העובדה שהיא חסכונית במסגרות, עמודי תמיכה ושיטת ההתקנה היא קלה ומהירה, מוזילה מעט את הנושא. עם זאת, מדובר בהוצאה של כמה מאות שקלים למ"ר בדרך כלל.

לאחר שמנקים את השטח ברצפה ובתקלה, מבצעים את ההתקנה של המסילות ועליהן מלבישים את יחידות הזכוכית שמגיעות כבר מוכנות מהמפעל עם המסגרות התחתונות והעליונות מחוברות אל יחידות הזכוכית. לעתים המסילות מוטמעות ממש בתוך הריצוף כדי למנוע בליטה של המסילה שיכולה להיות מסוכנת או להפריע לשטיפת המרפסת.

עדיף להשאיר את ההתקנה לאנשי מקצוע מנוסים, כמו בכל תחום ובכל מוצר בסדר הגודל הזה שאתם קונים. כמו שלא תבנו חומה לבד, לא תתקינו בעצמכם את המזגן וכד', כך גם התקנת וילון זכוכית למרפסת עדיף שייעשה על ידי אנשי מקצוע בתחום.

סרטון על וילון זכוכית למרפסת