תוכן העניינים

פרגולה חשמלית למרפסת – שידרוג למרפסת ולגינה

פרגולה חשמלית למרפסת

אחד השדרוגים הטובים ביותר שאפשר להוסיף למרפסת ולגינה שלנו היא פרגולה. אם כבר פרגולה אז פרגולה חשמלית תהיה הפתרון הטוב ביותר. הוא לא הפתרון הזול ביותר אך ללא ספק יהיה הפתרון העמיד והנוח ביותר לאורך שנים רבות קדימה.

בזכות הפרגולה במרפסת שלכם, שאנו בחברת Gold Event נבנה, תוכלו לשבת בנחת גם ביום גשום או יום חמים, ליהנות מהצד, מהאוויר הנקי ולהתרכז בנוף ובאווירה השקטה מבלי להרגיש לא בנוח ממזג האוויר.

פרגולה חשמלית למרפסת או פרגולה רגילה?

ישנם מגוון רחב של סוגי פרגולות אולם ההבדל בין הפרגולות מלבד העיצוב, הגודל, המחיר וחומרי הגלם הוא כמובן סוג הפרגולה. יש פרגולות רגילות ויש פרגולות חשמליות. פרגולה חשמלית למרפסת תהיה סוכך המחובר למנוע הבנוי משרשרת או מסילה ומאפשר פתיחה וסגירה של סוכך הפרגולה בלחיצת כפתור.

 ישנם אנשים המעדיפים פרגולה רגילה ואחרים מעדיפים פרגולה חשמלית. ההבדל העיקרי ביניהם יכול להיות המחיר שיכול להגיע כמעט לסכום כפול מאשר הפרגולה הרגילה. למרות זאת, הפרגולה החשמלית מסיבית יותר ובעלת יתרון משמעותי והוא היכולת לשחק עם הגג מה שנקרא איך שאנו רוצים. תוכלו לפתוח ולסגור את הגג כרצונכם בהתאם לעונת השנה ולמזג האוויר, תוכלו לווסת את התאורה ולכופף את ה"תריסים" בהתאם לכמות התאורה שתרצו ועוד.

אילו סוגי פרגולות חשמליות יש?

  • פרגולה חשמלית אלומיניום – פרגולה העשויה מלוחות אלומיניום המחוברים למסילות ומנוע חשמלי שניתן לווסת בעזרתו את התאורה ואף לסגור ולפתוח לחלוטין את הפרגולה. מדובר בפרגולות נהדרות העמידות בפני תנאי מזג האוויר השונים, מחומר שלא מחליד מהגשם וסוכך שנחשב חזק במיוחד גם כאשר יורד ברד או גשם כבד הוא יכול לשאת אותם.
  • פרגולה חשמלית עם בד קנבס – בד אטום, מתוח ועבה הנמתח למידה הרצויה של הפרגולה, העשויה גם בשביל סגירת מרפסת חורף/קיץ. הבד מחובר למסילות גם כן ובאמצעות מנגנון חשמלי ניתן לפתוח או לסגור את הפרגולה. בשונה מפרגולות אלומיניום או פח אי אפשר לווסת כאן את התאורה בפתיחה חלקית של תריסי הפרגולה אולם אפשר לפתוח חלק מגג הקנבס כדי לפתוח אזור חלקי במרפסת לשמש למשל.
  • פרגולה חשמלית עם שלבים. במידה והפרסת שלכם גדולה או רוצים לבנות פרגולה חשמלית עם אופציה מובנית של 2-3 שלבים למשל שבכל לחיצת כפתור ניתן יהיה לפתוח/לסגור את אחד השלבים – זוהי הפרגולה עבורכם.
  • תוספות לפרגולה החשמלית: ניתן לרכוש פרגולה חשמלית מתקדמת עם תוסף חיישן מיוחד ומתקדם טכנולוגית הקולט רוח במהירות מסוימת או את טפטופי הגשם ואלה גורמים לסגירת הגג באופן אוטומטי. תוספת נוספת שאינה קשורה לטכנולוגיה אך כך למבנה הפרגולה שלכם היא תוספת של מרזב המחובר לפרגולה ומנקז את מי הגשמים בצורה מסודרת.

שאלות ותשובות בנושא פרגולה חשמלית:

פרגולה מתקינים פעם אחת להרבה שנים קדימה בדרך כלל. עלות של פרגולה רגילה ללא מנגנון חשמלי תהיה בדרך כלל החל מ600 שח למ"ר. פרגולות חשמליות יהיו בדרך כלל במחיר המתחיל מ1,000 ₪ למ"ר. כמובן שהמחיר למטר עשוי להשתנות בהתאם לחומר הגלם ממנו בונים את הפרגולה, אם יש עבודה בגובה בבניין מגורים או שזה בית קרקע, כמה משוכלל המנוע החשמלי והאפשרויות שלו, גודל הפרגולה והשטח שהיא מכסה ועוד.

הפרגולה תמיד נבנית בזווית (מינימום 2% בדרך כלל) כך שמי הגשמים בחורף לא ייערמו על הפרגולה אלא ימשיכו בזרימה למטה. ניתן להתקין מרזב במיוחד לכל פרגולה ולהוביל את המים לאן שנרצה וכך למנוע מצב של מים הנשפכים מהגג אל המרפסת.

סרטון על פרגולה חשמלית למרפסת